1. juunil algab rannahooaeg

29.05.21

Teisipäeval, 1. juunil algab ametlikult rannahooaeg Verevi ja Arbi järve randades. Hooaeg kestab 31. augustini.

Nii Verevi kui ka Arbi järve veekvaliteet ja ranna üldine heakord vastavad Terviseameti avaliku ranna nõuetele. Arbi järveäärne koos puidust platvormi ja purskkaevuga ootavad suvitajaid.

Nii Verevi kui ka Arbi järve randades on tehtud ettevalmistus- ja hooldustööd. Randadesse on toodud juurde liiva, värvitud on kabiinid ning osaliselt on välja vahetatud Verevi hüppetorni ja purde laudis.

Ka Arbi järve purdel on olemas külastajat teavitavad sildid.

Verevi randa valvab AS G4S. Rannavalveteenust osutatakse kõikidel nädalapäevadel 1. juunist 31. juulini, ajavahemikus kell 12–20. Augustis lõpetatakse valvamine õhtul tund aega varem (12–19). Sõltuvalt ilmast võib rannavalveteenuse perioodi algus ja lõpp nihkuda.

Rannas tekkinud probleemidest tuleb informeerida rannavalvet. Heakorra või rajatiste korrashoiu probleemidest palume anda märku vallavalitsuse heakorratelefonile +372 3333 666 või Elva valla äpi kaudu.

Pane tähele!

  • Verevi rannas ja Arbi järve ääres on iga päev avatud tualetid.
  • Veekogude ääres palume lastevanematel jälgida lapsi, sest täiskasvanu oskab ohutunnet paremini hinnata.
  • Verevi ja Arbi rannad on avalikud supluskohad ja lemmikloomad ei ole sinna lubatud.
  • Rannad on varustatud prügikastidega – palume paberid, pudelid, suitsukonid jms viia prügikasti.

Kus saab Elva vallas supelda?

Elva vallas on üks ametlik rannavalvega avalik supluskoht – Verevi järv. 

Avalikes supluskohtades teostatakse suplusvee seiret, rannad on hooldatud ja korrastatud, varustatud piisaval hulgal riietuskabiinide, tualettruumide ja prügiurnidega. Samuti on olemas suplejatele nähtavas kohas info supluskoha, suplusvee kvaliteedi ja supluskoha valdaja kohta.

Verevi järve ääres on võimalik osta karastusjooke ja süüa rannabangalost.

Verevi supluskoha veeproovid 

Arbi supluskoha veeproovid 

Kuid võimalusi kuumal suvepäeval suplemas käia on oluliselt rohkem. Elva valla supluskohad on ka kaardil ära märgitud SIIN.

Rohkem infot supluskohtade osas leiad Visit Elva kodulehelt, SIIT.

Elva valla suplemiskohad on veel Arbi järves, kus on alates 2019. aasta lõpust olemas ka mugav rannaplatvorm, kaunis purskkaev ning olemas on ka liivarand. Samuti on seal suveperioodil võimalik paviljonist osta karastusjooke ja toidupoolist.

Samuti on võimalik supelda Vaikses järves, Hellenurme järves, Rannu paisjärves, Valguta tiigis.

Elva jõe ujumiskohad on Liivamäe ja Peedu ning Võrtsjärve tasub minna, kas Trepimäe, Limnoloogiakeskuse, Vooremäe või Rannaküla kaldalt.

Mõnusat ja ohutut suplust!