Pakendite sorteerimine Elva vallas

14.11.23

Pakendite sorteerimine Elva vallas

Alates 1. detsembrist 2023 muutub kohustuslikuks pakendijäätmete eraldi sorteerimine segaolmejäätmetest kõikidele Elva valla elanikele (era- ja kortermajad ning ettevõtted).

Kortermajadel ja ettevõtetel toimub pakendijäätmete üleandmine ainult kogumismahutiga. Pakendikonteineri miinimum suurus on 240 l. Kogumismahutit on võimalik endale rentida või osta Eesti Keskkonnateenused AS kaudu.

Eramajad võivad kasutada pakendikotiteenust (nö kollase koti teenus), kuid ei ole ka keelatud endale pakendikonteineri soetamine. Pakendikoti koos veograafikuga edastab kliendile vedaja. Pakendite üleandmine on tasuta seni kuni kliendil on meeles pakendikott veopäeval välja viia. Juhul, kui koti väljapanek ununeb on vedajal õigus esitada tühisõidu arve. Elva linna elanikel on olnud aastaid võimalus kasutada TVO (Tootjavastutusorganisatsiooni) pakendikoti teenust.

 

Uue jäätmeveo korral on kohustus pakendeid üle anda Eesti Keskkonnateenused AS-le. Täpsustan, et TVO poolt pakutav pakendikoti teenus on vabatahtlik, mida on võimalik soovi korral lõpetada kuid on lubatud kasutada mõlemat teenust. Eesti Keskkonnateenused AS poolt pakutav teenus on kõikidele Elva valla elanikele kohustuslik ning sellest ei ole võimalik vabastust saada. Segapakendite minimaalne veosagedus on kord 12 nädala jooksul ja maksimaalne kord 4 nädala jooksul.

 

Pakendijäätmete kogumist korraldavad Elva vallas:

  • MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon (ETO): Mustamäe tee 24, 10621 Tallinn, Tel 640 32 40

e-post: eto@eto.ee

  • MTÜ Eesti Pakendiringlus: Vana-Narva mnt 26, Maardu, 74114 Harjumaa, Tel 633 9240

e-post: info@pakendiringlus.ee

  • OÜ Tootjavastutusorganisatsioon (TVO): Lõõtsa 4, 11415 Tallinn, Tel 681 1480

e-post: info@tvo.ee

 

TVO sorteerimisjuhend

ETO sorteerimisjuhend

 

Elva valla pakendikonteinerite asukohad on leitavad siit:

MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon (ETO) pakendipunktid

MTÜ Eesti Pakendiringlus pakendipunktid

OÜ Tootjavastutusorganisatsioon (TVO) pakendipunktid

 

Mis saab pakenditest edasi?

Pakendiauto kogub need kokku ja edasi lähevad pakendid veel täiendavale sorteerimisele. Pakendijäätmete taaskasutamine toimub nii Eestis kui välismaal. Pakenditest valmistatakse uusi tooteid – näiteks sekundaarsest plastist prügikotte, aiamööblit, lillepotte jpm. Klaas sulatatakse ja vormitakse uuesti pudeliteks ja purkideks.

Sekundaarset metalli on võimalik kasutada väga laialdaselt – mobiiltelefoni korpusest kuni auto varuosadeni. Taaskasutatud paberist ja papist tehakse Räpina Paberivabrikus pakkenurki, kirjatarbeid, dokumendi kaasi ja palju muud.

Teavita Tootjavastutusorganisatsioon OÜ-d probleemsest konteinerist siin

Pakendiseadus