Loomeettevõtjate ja vabakutseliste loovhommikud

 

Elva vald ootab loomeettevõtjaid loovhommikutele!

 

LOOVHOMMIKUD

Igal kuul kohtuvad loomeettevõtjad loovhommikutel, mille teemad katavad ära kõik, mis loomemajanduses tarvis teada, alates rahastusvõimalustest ja turundamisest kuni rahastusvõimaluste leidmise ning koostöövõrgustiku loomiseni välja. 

Loovhommikutest on oodatud osa võtma kõik Elva valla loomeettevõtjad ning vabakutselised loomevaldkonnast huvitunud inimesed olenemata eelnevast kogemusest ning sellest, kas varasematest loovhommikutest on osa võetud. Kui mõni teema pakub huvi, siis pane end sobivale üritusele kirja!

Loomemajanduse alla kuuluvad: arhitektuur, film ja video, ringhääling, toote-ja unikaaldisain, teater, tants, festivalid ning üritused, kirjastamine ning trükindus, käsitöö, muuseumid, raamatukogud, kunst, meelelahutustarkvara, muusika, reklaamindus, huvitegevus, ühisturundus, fotograafia. 

Järgmine kohtumine toimub 26. oktoobril kell 10-13 Lavendel loomeruumis (Viljandi tee 28/2, Puhja).

Teemaks on: reels ehk lühivideo - mis see on ja kuidas seda teha?


Teemat tutvustab Lavendel Loomeruumi looja ja hoidja Meelika Reinomägi.
 
Meelika ja Karmen on loonud üheskoos Lavendel Loomeruumi, kus suuremalt jaolt tegeletakse loomingulise tööga. Meelika haldab Lavendel Loomeruumi sotsiaalmeediakontosid ja kodulehte ning aja jooksul on Meelika avastanud fotograafia ja just telefoniga pildistamise.
Eriti armastab ta teha inspiratsioonipilte, valmistada ette erinevaid „settinguid" kuhu siis asetada toode ja teha see kliendile atraktiivseks.
Töötoas räägib Meelika Sulle kõigest, mida on ise õppinud ja mida ise kasutab sotsiaalmeedias sisuloomeks.
Aga räägime me töötoas vähe, sest plaanis on praktiline "käed külge" töötuba.
 
Hea oleks kui valdaksid enda telefonis kaamerat, omaksid vähemalt Facebooki kontot ja Sul oleks võimalus enda toode või teenus kaasa haarata.
Otsime ülesse parimad nurgad Lavendel loomeruumis, teeme valmis ühe reelsi (lühivideo) ning teeme mõned inspiratsioonipildid.
 
Osalustasu 10 eur (tasutakse kohapeal).
 
Registreerimine kuni 23. oktoobrini 2023 (kaasa arvatud) SIIN.
Sündmus Facebookis

Loovhommikule osalema on oodatud kõik Elva valla loomeettevõtjad ning vabakutselised loomevaldkonnast huvitunud inimesed! 

 

Lisainfo ja küsimused:
Sirli Pippar, arendusspetsialist
sirli.pippar@elva.ee / 58377930

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2022/2023 hooajal oli Elva vallal oma ettevõtjate toetamiseks kirjutatud ühisprojekt Tartu Loomemajanduskeskusega, mille käigus edendati Elva valla loomeettevõtjate teadlikkust taas läbi loovhommikute ürituste sarja. Pakuti ka täiendavat võimalust ka osaleda mentorlusprogrammis. Osalemine Elva valla loomeettevõtjatele täiesti tasuta

Kogu hooaja loovhommikute ajakava ning käsitletavad teemad:


 

Korraldajad jätavad endale õiguse teha vajadusel teemades ning kuupäevades muudatusi!

 


MENTORLUSPROGRAMM

 

 

Mentorlus annab loomeinimesele kindlust ning motivatsiooni oma ettevõtmise arendamiseks ning aitab püsida õigel rajal. Tuge pakuvad Tartu Loomemajanduskeskuse mentorid, kellel vastav eelnev kogemus juba olemas mitmete inkubantide näol. Mentorlusprogrammi kandideeris 6 Elva valla loomeettevõtjat, kes saavad aastaringses programmis täiesti tasuta nõu.

Lisainfo ja küsimused:
Sirli Pippar, arendusspetsialist
sirli.pippar@elva.ee / 58377930

Loovhommikute ja mentorlusprogrammi projekti rahastab EAFRD MAK 2014-2020 Leader-meetme raames ja Tartumaa Arendusselts.

 

***************************************************************************************************************

Juba toimunud loovhommikud:

*14. septembril 2023 Tartu Loomemajanduskeskuses - loomeettevõtja roll erinevate tegevuste tervikus. Koolitas Anna Gramberg, kes on karjäärinõustaja ja coach, koolitaja ja mentor. Osalejad said teha praktilist tööd ning analüüsida oma tegevusi loomeettevõtjana. Toimus ka tagasisidering toimunud koolituste sarjale.

*17. juuni 2023 inspiratsiooniväljasõit Sibulateele - külastati erinevaid Sibulateel tegutsevaid ettevõtteid. Loe lähemalt väljasõidust siit: https://www.elva.ee/valjasoit-sibulateele . 

*15. juuni 2023 Elva KultuuriKohvikus - teemaks süsteemide loomine. Süsteemide loomist nii tööalaselt kui eraelu planeerimisel õpetas Triinu Hansen, kes on tegutsenud startup maastikul alates 2018.a. ja on olnud operatsioonide juht erinevates riistvara ja tarkvara startup'ides. 

*25.mai 2023 Waide motellis - raha ja finantsidega seotud otsused. Ettevõtluskoolitaja ja ärimentor Triin Raudoja jagas teadmisi, kuidas kõik finantse puudutav organiseeritult ühes kohas hoida, kuidas arvutada oma töö eest õiglast tasu ning jagas nõuandeid paremaks majandamiseks.  

*14.aprill 2023 inspiratsiooniväljasõit Valga - ja Võrumaale. Kohtumisel tutvuti kohalike loomeettevõtjatega. 

*16.märtsil 2023 Lendteatris - Jaago käsitöötalu perenaine Inga Talvis andis ülevaate mikroettevõtete turundusest ning jagas häid nippe ja nõuandeid, mida turundamisel silmas pidada. 

* 9. veebruaril 2023 Elva Tervise ja Heaolukeskuses  - mentor ja arengutreener Marge Raun rääkis disainmõtlemisest. Osalejad said läbi teha praktilise töö, mille käigus mõeldi välja vähemalt 1 persoona ning mõtestati läbi klienditeekond. 

*12.jaanuaril 2023 Elva Pillapalla peotoas - Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg rääkis turu-uuringutest. Osalejad analüüsisid erinevaid küsimustikke ning said läbi mõelda oma klientidest lähtuvalt turu-uuringu fookuse.

*15.detsembril 2022 Elva kultuurikeskuse kohvikus - Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant Juta Kuhlberg tegi ülevaate klientide ostukäitumisest. Vajadused, motivatsioon ja segmentimine. 

*17.novembril 2022 Lavendel Loomeruumis - Tartu Ülikooli lektor Andres Kuusik tegi ettekande brändi ning turundussõnumi ja väärtuspakkumise teemadel.

* 20. oktoobril 2022 Elav Elva Keskuses - Tartu Loomemajanduskeskuse arendus- ja projektijuht Signe Somelar-Erikson tegi ülevaate erinevatest projektifondidest, kust ja mille jaoks saab raha küsida. Osalejatele pakkus väga huvi ka jätkukoolitus, kus saaks juba omandatud teadmised ka praktiliselt läbi teha. 

* 22. septembril 2022 Tartu Loomemajanduskeskuses - Tartu LMK juht Külli Hansen esitles ärimudelite loogikat ning innovatsioonivõimalusi. Osalejad said omavahel tuttavaks ning jagasid kogemusi.

* 21. aprillil 2022 Hellenurme Veskimuuseumis - veskiemand Mae Juske tegi muuseumis ekskursiooni, tutvustas nende tegemisi ning kostitas külalisi isetehtud leiva ning nõgesesupiga. Osalejad said teha päris oma kätega valmis ummiknõu.

* 4. märtsil 2022 Pillapalla peotoas - Koolitas Katrin Tegova sotsiaalmeedia teemadel (Facebooki ja Instagrami reklaamide ja postituste sihtimine).

* 27. jaanuaril 2022 Lavendel Loomeruumis - Koolitas Victoria Silber tootefotode pildistamise teemal.

* 14. oktoobril 2021 Rõngu Rahvamajas - Esinesid Jaago talu perenaine Inga Talvis ning Tartu Loomemajanduskeskuse juhataja Külli Hansen.