Hulkuvad loomad

Märkasin hulkuvat looma, kuidas käituda ?

Hulkuvast loomast tuleb teavitada Elva Vallavalitsuse heakorraspetsialisti Sten Saarekivi (tel 5886 1600), kes vajadusel kutsub välja loomapüüdjad.

 

Kui märkad hulkuvat looma:

1) Esmaspäevast reedeni kell 8.00-16.30 tel 5886 1600 või sten.saarekivi@elva.ee.

2)Töövälisel ajal ja nädalavahetusel kui ohus on inimese või looma tervis ja elu, läbi häirekeskuse 112. 

 

 

Metsloomade ja -lindudega seotud hädajuhtumitest saab teada anda keskkonnaameti valvetelefonil 1313.

NB! Kui Te toidate hulkuvaid loomi, siis tuleb ka nendega tegeleda - koristada nende poolt tekitatud reostus ja tagada heakord. Kui te hulkuvat looma enda vastutada ei taha, siis tuleb koheselt helistada vallavalitsuse heakorraspetsialistile, et seejärel kutsuda loomapüüdjad.

Iga linna peal ringi liikuva kassi pärast ei tasu kohe loomapüüdja välja kutsuda, sest see võib olla kellegi kass, kes teeb oma igapäevaseid ringe. Kui on kahtlus, et loom on hulkuv, hädas (teeb hädakisa) või alatoidetud, siis andke sellest teada vallavalitsuse heakorraspetsialistile.

Agressiivselt käituvatest koertest, kes on oma territooriumilt lahti pääsenud, tuleb teatada viivitamatult vallavalitsusele, siis on reageerimise aeg kõige kiirem ja tõenäoliselt ka tulemuslikum.

Leitud loomad toimetatakse Tartu Koduta Loomade Varjupaika (Tartu Roosi tn 91 K), info leitud looma kohta avaldatakse varjupaiga kodulehel http://www.loomadevarjupaik.eu/.