Elva linnasüdame kaasajastamine

Elva linnasüdame kaasajastamise projektiga muudetakse linna peatänav atraktiivsemaks ning mugavamaks jalgsi ja rattaga liikujale, luuakse juurde tänavaäärseid parkimiskohti ning korrastatakse ja rikastatakse haljastust. Projekti kaasrahastatakse Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist. Toetuse suurus 1 010 000,60 eurot

Projektis käsitletava ala piirid on kajastatud järgneval kaardil.

Elva linnasüdame kaasajastamise projekti ala piiritlus

Ehitatava keskväljakuga seotakse Arbi järve äärne puhkeala. Puhkealale planeeritud rannarajatise (platvormi) ühendab linna keskväljakuga mõtteline erinevate funktsioonidega (lamamistoolide ja päikesevarjudega päevitusala, ranna- ja kohvikumajake, võrkkiikede, lauatennise, õuemale ja mudilaste mänguala) sisustatud kiir. Oma väärika koha linnaväljakul säilitab ka kiire servale jääv Presidendi tamm. Kaasajastatud avalik linnaruum tagab elanikele ja külastajatele atraktiivse ja mugava keskkonna ning ettevõtlusaktiivsuse suurendamiseks ning arendamiseks vajalik taristu. Arhitektuuriline lahendus leiti EV 100 arhitektuuriprogrammi "Hea Avalik Ruum" käigus väljakuulutatud ideekonkursi tulemusena.

Avalikud väljapanekud ja arutelud:

Märtsis 2016 toimus võidutöö "Sõstrapõõsaste vahel" eskiisi väljapanek Matkakeskuses.

Juulis 2016 paigaldati toonase Elva Linnavalitsuse esisele muruväljakule konteiner, milles võidutööd interaktiivselt rahvale tutvustati. Installatsiooni osaks olid ka muruväljakule istutatud sõstrapõõsad.

17.11.2016 toimus eelprojekti tutvustamise avalik väljapanek ja arutelu, mille käigus esitatud ettepanekutega arvestati osaliselt ka põhiprojekti koostamisel. 

14.05.2018 toimus Kultuurikeskuses valminud põhiprojekti tutvustus. Arhitektide Diana Taalfeldi ja Ülle Maiste tutvustusest saab ülevaate siit.

29.11.2018 allkirjastati Elva Kesk tänava ja lähiümbruse rekonstrueerimise leping ühispakkumuse teinud ettevõtjaga OÜ RTS Infraehitus ja Wesico Project OÜ. Ehitustööde eeldatav periood on 14 kuud.

Lisainfo: Hegri Narusk, hegri.narusk@elva.ee, 730 9888

Projekti elluviimise ja tegevustega saad tuvuda blogi.elva.ee lehel. 

Tutvu projekti joonistega siin:

Kesk tänava puude dendroloogilise hinnanguga tutvu siin: